Policisté hledají svědky nehody na Havlíčkobrodsku, při které zemřel chodec

Foto: Policie ČR

HAVLÍČKŮV BROD – U obce Pohled na Havlíčkobrodsku došlo včera ráno k tragické dopravní nehodě. Na křižovatce byl osobními vozy sražen senior, který vzápětí podlehl vážným zraněním. Pokud jste místem v době nehody projížděli a máte ve voze palubní kameru, ozvěte se policistům na lince 158.

Nehoda se stala ve čtvrtek 9. září kolem půl šesté ráno mezi obcemi Krátká Ves a Havlíčkův Brod, informovali jsme o tom zde. „V místě křižovatky u obce Pohled se před půl šestou ráno pohyboval osmašedesátiletý muž a došlo zde ke střetu s osobním vozidlem Volvo a následně s vozidlem Škoda, jedoucími ve směru od Ždírce nad Doubravou směrem na Havlíčkův Brod,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místě zasahovali záchranáři, hasiči a policisté, přítomen byl i kompletní výjezd kriminální policie. Provedené dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní. U zemřelého chodce byla nařízena soudní pitva.

V rámci prověřování příčin nehody se kriminalisté obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci. „Uvítali by případné svědky této dopravní nehody a dále informace od řidičů, kteří mají ve svých vozidlech palubní kamery, které mohly zachytit průběh samotné nehody, případně okolnosti, které jí předcházely. V případě, že můžete poskytnout jakékoliv informace k uvedené události, přihlaste se na tísňové lince 158,“ dodala Stanislava Rázlová.