Převrácené nákladní auto komplikovalo provoz na dálnici D1

zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V pátek po půl deváté ráno se u Rohlenky na 206,5. kilometru dálnice D1 ve směru na Vyškov převrátilo nákladní auto. Nehoda se obešla bez zranění.

K nehodě vyjížděli profesionální hasiči ze tří stanic. Převrácené nákladní auto blokovalo provoz v klíčovém úseku dálnice. Hasiči zasypali unikající provozní kapaliny a pomocí vyprošťovacího speciálu postavili vozidlo zpět na kola. Provoz byl mezi EXITem 203 Brno-východ a 210 Holubice ve směru na Ostravu veden pouze jedním jízdním pruhem. Během vyprošťování vozidla bylo nutné dopravu přibližně na 50 minut zcela zastavit.  Důsledky se projevily ucpanou silnicí až ve Slatině. „V 10.29 hodin předal velitel zásahu místo Policii ČR k dalšímu šetření,“ sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. V 10,35 hodin byla nehoda na dálnici D1 odstraněna. Kolona, ​​která se tvořila od 196. kilometru, se pomalu rozjížděla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.