Prostějov ovládne hodové veselí

PROSTĚJOV – Čí só hode? Naše! Oblíbený slogan doprovází i 39. ročník Hanáckých slavností alias prostějovských hodů. Pro veřejnost je přichystán bohatý kulturní program.

Letošní hody spadají do termínu 11. – 12. září. Kromě kolotočů a prodejních stánků je připraven pestrá doprovodný program. V sobotu bude náměstí T.G.Masaryka patřit country, folkrocku i popu. Hlavní gró programu ale náleží neděli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Těšit se můžete na hanácký folklor s pořadem „Jaro na Hané“, kde se představí dětské soubory z Prostějova i okolí. Radost jistě udělá i oblíbená zpěvačka Petra Černocká nebo Nezmaři. V podvečer se pak budou moci všichni těšit na Fleret a Zuzanu Šulákovou.

Po celý den je možné se zdarma svézt historickými kočáry Mylord Václava Obra z Čech pod Kosířem. Letošní hody se budou konat pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka a primátora statutárního města Prostějova Františka Jury.

„Srdečně vás zvu na letošní Prostějovské hanácké slavnosti s lidovým jarmarkem, celodenním kulturním programem a přehlídkou místních souborů. Pojďme si připomenout dědictví po našich předcích a užít si skvělou zábavu. Těším se, že se o víkendu uvidíme,“ vzkazuje primátor František Jura.