VIDEO: Řidič se na stavbě „osvěžil“ litrem tvrdého alkoholu, daleko naštěstí nedojel

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Neuvěřitelnou hladinu alkoholu naměřili policisté v Brumově – Bylnici šestapadesátiletému řidiči za volantem Volkswagenu. Přístroje ukázaly hodnotu 3,7 promile alkoholu. S řízením tak s jistotou na nějakou dobu skončil.

Auta kličkujícího po silnici si všiml policista ve svém volnu. Tušil, že něco nebude v pořádku, a proto dal vědět kolegům ve službě. „Ti kličkující vozidlo zanedlouho dostihli a za pomoci výstražných znamení na vozidle zastavili. Na první pohled bylo zřejmé, že muž je pod vlivem alkoholu. Byl z něj cítit silný zápach, měl nekoordinované pohyby a téměř mu nebylo rozumět. Policistům sdělil, že od rána pracoval na stavbě, kde vypil asi tři piva a tvrdý alkohol. Množství odhadl na jeden litr,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. „Následující den mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel,“ dodala Monika Kozumplíková.