Začínají opravy na Benešově nábřeží a Podvesné VI, přinesou dopravní omezení

Vizualizace: město Zlín

ZLÍN – Rekonstrukce silnic a chodníků se dočkají obyvatelé zlínských ulic Benešovo nábřeží a Podvesná VI. Během prací se řidiči musí připravit na částečné i úplné uzavírky, ty se navíc budou v různých fázích stavby měnit. Silničáři začnou s opravami v úterý 14. září.

Na Benešově nábřeží bude v září a v říjnu povolen pouze jednosměrný provoz v jednom jízdním pruhu, a to ve směru od křižovatky s ulicí Podvesná VI po křižovatku s ulicí Dlouhá. V opačném směru musí auta použít objízdnou trasu přes Kvítkovou ulici.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Práce na Podvesné VI potrvají až do konce listopadu, ale na komunikaci silničáři zřídí jen pracovní místa, provoz tak zůstane zachován v obou směrech. Chodci budou mít na Podvesné VI k dispozici chodník střídavě jen po jedné straně silnice. V obou rekonstruovaných úsecích se počítá i s krátkými víkendovými úplnými uzavírkami pro pokládku nových živičných koberců. Dočasná omezení se budou týkat rovněž vjezdů na parkovací místa podél obou ulic.

O uzavírkách budou lidé informování prostřednictvím letáků. „Prosíme motoristy o sledování dopravního značení a jeho důsledné dodržování. Přístup k domům bude zajištěn, ale lidé si musí uvědomit, že se budou pohybovat po stavbě, a být mnohem více opatrní,“ upozornil zlínský radní pro dopravu Michal Čížek.

Vizualizace: město Zlín

Termíny uzavírek

Benešovo nábřeží

Jednosměrný provoz od Podvesné VI ve směru na ulici Dlouhá 15. 9. – 22. 10.

Celková uzavírka z důvodu frézování 24. – 26. 9. (vjezd rezidentům umožněn)

Celková uzavírka z důvodu pokládky živice 15. – 18. 10. (zákaz vjezdu všem motorovým vozidlům)

Podvesná VI

Uzavírka chodníku vlevo ve směru od Dřevnice 14.9. – 15. 10.

Uzavírka chodníku vpravo ve směru od Dřevnice 18.10. – 24. 11.

Úplná uzavírka z důvodu frézování komunikace 19. – 21. 11.

Úplná uzavírka komunikace z důvodu pokládky živice 26. – 28. 11. (chodníky v provozu)