Hasiči zasahovali u osmi bouraček, zranilo se při nich devět lidí. Zapotřebí byl i záchranářský vrtulník

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – Osobní auto, které skončilo v poli, náraz vozidla do sloupu a jeho následné převrácení na bok, střet vlaku s člověkem, nebo náraz auta do stromu. Profesionální a dobrovolné hasičské jednotky měly od uplynulého pátku do neděle dost práce.

V pátek došlo ke dvěma bouračkám, první z nich se stala na silnici č. 37 v Trutnově ve Střítežské ulici. Tady se vybouralo osobní auto, které putovalo ze silnice do pole. Na místo museli, krátce po čtvrté hodině odpolední, přispěchat místní profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Hajnic. Dva cestující z vozidla byli zraněni a potřebovali péči záchranářů.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krátce před šestou hodinou odpolední došlo, ve Špindlerově Mlýně, k nehodě osobního auta, které narazilo do sloupu a zůstalo převrácené na boku. Na místo museli profesionální hasiči z Vrchlabí a místní dobrovolná jednotka. Jeden zraněný byl na místě v péči zdravotnické záchranné služby a byl odvezen do nemocnice. Jednotky zabezpečily místo události i nabourané auto a pomocí sorbetu likvidovaly uniklý olej. Po naložení auta na odtah, uklidily silnici.

V sobotu došlo ke čtyřem dopravním nehodám. Dvanáct minut před desátou hodinou dopolední došlo, v  katastru obce Borovnice, ke střetu vlaku s člověkem. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Hostinného, přispěchala také drážní jednotka Správy železnic. Zdravotnická záchranná služba věnovala maximální péči zraněnému, který byl rychle transportován vrtulníkem do nemocnice. „Ve vlaku cestovalo asi 200 osob, nikdo z nich nebyl zraněn. Hasiči pomohli cestujícím vystoupit a dále byli převezeni na nádraží v Mostku. Náhradní dopravu cestujících zajistil evakuační autobus HZS a také autobus zajištěný dopravcem,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

V Třebihošti, krátce po poledni, došlo ke srážce tří osobních aut. Na místě zasahovali jaroměřští profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Miletína. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Jednotky odstranily uniklé pohonné hmoty.

Osobní auto bouralo, do zábradlí v obci Batňovice na silnici č.14, krátce po půl druhé odpoledne. Na místo byli vysláni trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Úpice. Jeden zraněný potřeboval péči záchranářů. Úpičtí hasiči pomohli s naložením nabouraného auta na odtah.

Ve Dvoře Králové nad Labem, v ulici 5. května, bourala dvacet minut před devátou hodinou večerní dvě osobní vozidla. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Místní profesionální hasiči se postarali o úklid uniklých pohonných hmot.

V neděli došlo ke dvěma bouračkám. V Trutnově v části Adamov, tři minuty po třetí hodině noční, nabouralo osobní auto do stromu. Vozidlo pak překáželo v provozu na silnici.  „Ve voze cestovaly dvě osoby, které byly už při příjezdu hasičů venku, v péči je měla ZZS. Po zajištění místa zásahu odklidili hasiči vozidlo mimo komunikaci, odtah zajistila PČR. Na místě zasahovala profesionální jednotka z Trutnova,“ říká Martina Götzová.

K další nehodě v Trutnově došlo, krátce před druhou hodinou odpolední, na silnici č. 37 u části Bojiště. Tady se střetla dvě osobní auta, jedno z nich skončilo převrácené na střechu. Všichni cestující byli mimo vozidla. Při nehodě se zranili dva lidé, kteří potřebovali péči záchranářů. Jednotka zabezpečila obě auta a zkontrolovala, jestli neunikají provozní kapaliny. Pro obě auta byl zajištěn odtah.