Maminky, porodnice bude opět v provozu

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Kdysi velmi oblíbená porodnice se musela z provozních důvodů na nějaký čas uzavřít, nyní čeká na příjem rodiček nový tým kvalifikovaných lékařů, sester i porodních asistentek. Novinkou na oddělení je také zřízení dalšího sálu.

Trutnovská porodnice patřila mezi nejoblíbenější v kraji, přesto loni na konci července přerušila svůj provoz kvůli nedostatku personálu. Od srpna roku 2020 sem postupně nastoupilo pět lékařů, aby stav na gynekologicko – porodnickém oddělení mohl být opět stabilizovaný. V současnosti se dokončují přípravy k obnovení provozu, porodnice se znovu otevře 1. října. Období pauzy bylo využito také ke stavebním úpravám, nově vznikl sekční sál umožňující provádět císařské řezy přímo v prostorách nemocnice. „Ze všeho nejvíce si přeji, aby se u nás maminkám líbilo a rády se k nám vracely,“ dodává nový primář oddělení Jan Kestřánek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.