Opilý motorkář prudce zabrzdil s skončil pod motorkou. Další řidič boural po litru rumu

ilustrační foto: Městská policie Břeclav

BRNO-VENKOV – V pravé poledne na křižovatce ve Veverských Knínicích havaroval šestačtyřicetiletý motorkář. Naštěstí kuriózní havárie neskončila závažnými zraněními. V obci Telnice sedl řidič za volant svého Renaultu a boural.

Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek, motorkář prudce zabrzdil přední brzdou a upadl i s motorkou. Přitom zůstal zaklíněný pod ní. „Při vyšetřování měli policisté o příčině poměrně kuriózní havárie rychle jasno. Špatně a především nesrozumitelně komunikující motorkář, který ani neměl na hlavě přilbu, měl pozitivní dechovou zkoušku. Přístroj ukázal skoro 3 promile,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stejně jednoduchou roli měli policisté v obci Telnice. Tam nedal devětatřicetiletý šofér osobního auta Renault při vyjíždění z parkoviště od tamní restaurace přednost projíždějícímu Peugeotu. Při havárii vznikla pouze hmotná škoda na obou vozidlech. Viník nehody přiznal, že chvíli před nehodou dopil litrovou láhev rumu. Nebylo tedy divu, že alkohol tester ukázal 3,26 promile. „Oba řidiči musí počítat se stíháním za ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodal Malášek.