Opilý zloděj se pokusil vykrást zlínskou školu

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Až tři roky ve vězení hrozí pětatřicetiletému recidivistovi z Přerova, který se oknem vloupal do budovy jedné ze základních škol ve Zlíně. Z lupu za přibližně 30 tisíc korun se ale dlouho neradoval. Silně opilého zloděje strážníci zadrželi při pokusu o útěk.

K narušení objektu základní školy vyjížděla hlídka zlínských strážníků v neděli 5. září odpoledne. Poblíž školy zastihli pětatřicetiletého recidivistu, který se u sebe snažil ukrýt drahou elektroniku. „Tu údajně nalezl volně ležet u otevřeného okna školy, což je úplně běžná situace, která se stává zejména recidivistům. Strážníci pochopitelně této historce neuvěřili a při dalším řešení incidentu museli proti podezřelému použít donucovacích prostředků, neboť se dotyčný rozhodl svévolně vzdálit během. Marně,“ vylíčil setkání se zlodějem zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Aby bylo jisté, že neklidný muž vydrží do příjezdu policie v klidu, strávil následující chvíle s pouty na rukou. „Policisté, kteří přijeli na místo, si muže převzali a kvůli jeho silné opilosti ho po prohlídce lékařem převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, odkud po vystřízlivění putoval do policejní cely,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž je policii dobře známý, v rejstříku trestů má už totiž 18 záznamů pro majetkovou i násilnou trestnou činnost. „Naposledy byl odsouzen v srpnu letošního roku. Trest, který si měl odpykat, mu byl podmíněně odložen na dobu dvou let. Jenom v letošním roce ho pro různé krádeže prověřovali policisté v Přerově a ve Zlíně celkem pětkrát,“ doplnila Kozumplíková.

Muž si po nezbytných procesních úkonech vyslechl obvinění ze spáchání trestných činů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, protože měl navíc od konce srpna soudem stanovený zákaz pobytu ve Zlíně, který porušil. „Ke krádeži se přiznal. Stíhaný je vazebně,“ uzavřela mluvčí.