Spěchající opilá šoférka, skončila jízdu nárazem do sloupu s dopravními značkami

foto: Policie ČR

HRADECKO – Uplynulou neděli, půl hodiny po jedné v noci, došlo v královéhradecké metropoli v Pilnáčkově ulici k bouračce osobního auta Peugeot 206. Za jeho volantem seděla značně podnapilá 30letá řidička, která má teď policistům co vysvětlovat.

„Řidička odbočující z okruhu na místní komunikaci nepřizpůsobila rychlost jízdy a v pravotočivé zatáčce jela rovně, najela mimo komunikaci, kde narazila do sloupu s dopravními značkami, reklamního poutače a oplocení dětského hřiště,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová. Bylo velkým štěstím, že se při nehodě nikdo nezranil.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté během chvilky zjistili, že žena nemá řidičák a provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu ukázala výsledek téměř 1,9 promile. Na vozidle Peugeot byla odhadnuta na 15 tisíc a na ostatních věcech 40 tisíc korun. Žena bude obviněna za řízení pod vlivem alkoholu, za což jí hrozí pobyt za mřížemi od 6 měsíců do 3 let, tučná pokuta, nebo zákaz řízení.