V Žabovřeskách se rozšíří modré zóny

Ilustrační foto

BRNO – Od 11. října v Žabovřeskách přibyde rezidentní parkování, konkrétně v oblastech Haasova a Záhřebská. V nich budou platit pravidla zóny C, tedy regulace jen v pracovní dny od 17 do 6 hodin.

Rezidentní parkování v Žabovřeskách je již čtvrtým rozšířením modrých zón, celkem jich bude pět. Parkování bude od 6 do 17 hodin dostupné pro všechny, poté se pro osoby bez rezidentního či abonentního oprávnění zpoplatní na 20 korun za hodinu, přičemž jedna hodina je zdarma. Nebude zde možné zaplatit parkovné přes automat, ale pouze přes aplikaci, sms či online automat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Vedle nových oblastí placeného stání přidává toto nařízení také nová parkoviště na Absolonově a Svratecké v Komíně a Halasově náměstí na Lesné. I na nich budou platit pravidla pro rezidentní parkování,“ dodal radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Termín zatím není znám, nejprve je nutné doplnit parkovací automaty a schválit ceník. V listopadu se modré zóny rozšíří ještě v oblasti Berkova v Králově Poli.