Brno vypsalo soutěž na podobu nových slavnostních girland

Ilustrační foto

BRNO – Designérská projektová soutěž má za cíl vybrat nejlepší návrh na podobu girland, které budou krášlit ulice města. Realizace se předpokládá v příštím roce.

„Nedávno jsme zvolili členy soutěžní poroty, ve které zasednou odborníci z oblasti architektury i designu. Vítěze vybereme začátkem příštího roku, což by mělo zaručovat dostatek času pro to, aby Technické sítě novou výzdobu do konce roku 2022 realizovaly,“ přiblížila primátorka města Markéta Vaňková. V první fázi soutěže může své návrhy poslat prakticky kdokoli, není potřeba být profesionálem, nutné je pouze nebýt porotcem či jeho příbuzným nebo trestně stíhaný. První fáze končí 12. 11. a bude klást důraz na originalitu. Do druhé fáze porota vybere čtyři návrhy, které jejich tvůrci dopracují. Zde už je nutné uvést rozpočet, proveditelnost a technické řešení. Toto kolo končí 28. 1. 2022.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Girlandy se poté instalují v hlavních ulicích historického centra města, kde bude také provedena rekonstrukce dlažby. V porotě zasednou mimo jiné designéři Michal Froněk a Petra Sošťáková, či vizuální umělkyně Helena Lukášová a architekt Svatopluk Sládeček.