Na bicyklech s primátory? Společná cesta opět vede do Dubu

OLOMOUCKÝ KRAJ – U příležitosti Evropského týdne mobility se v sobotu 18. září uskuteční další hvězdicová cyklojízda primátorů měst Olomouce, Přerova a Prostějova do Dubu nad Moravou.

Každý z primátorů společně se svými spolupracovníky a s spoluobčany vyjíždí ze svého města, společně se pak setkají v Dubu nad Moravou v 15.00 hodin. Zde bude prostor pro vzájemnou neformální diskuzi a pro diskuzi s veřejností na téma problematiky mobility a cyklodopravy mezi těmito třemi městy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Prostějov je hrdý na svoji rozsáhlou síť cyklostezek. To je jasným signálem toho, že cykloturistika, životní prostředí a zdraví pro nás nejsou prázdnými pojmy. Opět ukážeme, jak moc jsme cestování na kolech nakloněni,“ uvedl primátor Prostějova František Jura.

Přípravy na start vrcholí i v Olomouci. „Stejně jako v předchozích letech se i letos aktivně zapojíme, budeme propagovat zdravý pohyb a zdravé formy dopravy. Letošní ročník je navíc jubilejní dvacátý,“ upozornil primátor Mirek Žbánek, který šlápne do pedálů na společné cyklovyjížďce. Odjíždí se ve 13.00 hodin od olomoucké radnice, z Prostějova se startuje o půl hodiny později.