Nabíječka způsobila požár v Havlíčkově Brodě. Tři lidé skončili v péči zdravotníků

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Tři jednotky hasičů zasahovaly včera večer v Havlíčkově Brodě při požáru v dílně rodinného domu. Na místě byli ošetřeni tři přiotrávení lidé. Při požáru vznikla statisícová škoda.

Profesionální hasiči z Havlíčkova Brodu vyjížděli společně s dobrovolnými hasiči z Havlíčkova Brodu – Mírovky a Havlíčkova Brodu – Perknova v pondělí 13. září před devátou hodinou večer k ohlášenému požáru v dílně v rodinném domě v ulici Perknovská. „Při požáru se nadýchali jedovatých zplodin hoření tři lidé a skončili v péči zdravotníků. Ti je ošetřili na místě události,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že požár způsobila blíže nespecifikovaná technická závada na nabíječce baterií RC modelů,“ dodala Petra Musilová. Kromě zničené nabíječky poškodil požár také vybavení dílny. Vzniklou škodu majitel předběžně odhadl na 200 tisíc korun.