Nenapravitelný recidivista napadl v centru Zábřeha muže a pořezal ho

zajištěný nůž, foto PČR

ZÁBŘEH – Násilný incident se stal v neděli 12. září v centru Zábřeha. Jedenačtyřicetiletý nenapravitelný recidivista napadl s nožem v ruce v prostoru parkoviště o tři roky mladšího muže a pořezalo ho. O nezvyklých praktikách tohoto výlupka jsme psali už před týdnem.

Před týdnem jsme vás v tomto článku informovali o drzém chování opilého muže, který násilně vnikl do bytu své známé na ubytovně v Zábřeze, aby tu na ni počkal. V neděli 12. září se stejný jedenačtyřicetiletý muž cizí státní příslušnosti opět ocitl v rukou policie, když v půl deváté večer v Kozinově ulici v Zábřeze napadl v prostoru parkoviště o tři roky mladšího muže. Nožem mu přitom způsobil řezná zranění, se kterými musel být napadený ošetřen v nemocnici. Zranění ho naštěstí neohrožovala na životě. Útočníka se policii podařilo krátce po incidentu zadržet. „Zatímco dechová zkouška u něj byla negativní, test na přítomnost omamných a psychotropních látek měl pozitivní na amfetamin,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Útočník už podle policie čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a také z přečinu výtržnictví. „Policejní komisař také podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ doplnila Vybíhalová. Hrozí mu až deset let za mřížemi. Jde o muže s bohatou trestní minulostí, a to nejen majetkového, ale i násilného charakteru. Kromě neoprávněného vniknutí do bytu své známé se podle policie také nedávno vloupal do chatky v zahrádkářské kolonii.