Přes dvacet vážně nemocných odhalili zdravotníci v třebíčské nemocnici. Zájemci využili možnost bezplatné prevence

Foto: Jitka Mácová, Nemocnice Třebíč

TŘEBÍČ – V rámci Dne otevřených dveří a prevence, který se konal druhou zářijovou sobotu, nabídla třebíčská nemocnice zdarma řadu vyšetření. Návštěvníky nejčastěji zajímalo, jaký mají cholesterol, ale i stav mozkových tepen či nitrooční tlak. Další prevenci nabídne nemocnice 20. září.

Akce Den otevřených dveří a prevence proběhl v Nemocnici Třebíč v sobotu 11. září. Příležitost nechat si zkontrolovat svůj zdravotní stav využily stovky návštěvníků. „Co je opravdu hodně zajímalo, byl stav cholesterolu v jejich krvi. Velmi vyhledávané stanoviště bylo na neurologickém oddělení ultrazvukové vyšetření magistrálních tepen mozku a na očním oddělení kontrola nitroočního tlaku. Starší generace hojně využila možnosti překontrolovat svůj krevní tlak, okysličení krve a hodnotu cukru. Na zjištění krevní skupiny stála fronta zájemců průběžně celý den,“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Jitka Mácová.

A kolik lidí nabídku preventivních vyšetření využilo?

Vyšetření nitroočního tlaku navštívilo 111 osob.

Ultrazvukové vyšetření magistrálních tepen mozku navštívilo 122 osob.

Kontrolou cholesterolu prošlo 140 osob.

Na vyšetření zjištění protilátek HIV dorazilo přes 40 osob.

Neustálé fronty byly u stolečků s měřením tlaku, saturace, glykemie a orientačního stanovení krevní skupiny. Veřejnost využila i možnost nahlédnout do nově zkolaudované budovy energocentra, kde každou hodinu probíhala komentovaná prohlídka. Představeny byly také poradny třebíčské nemocnice: bariatrická, logopedická, laktační a nutriční.

Další obdobná akce proběhne v třebíčské nemocnici v pondělí 20. září od 9 do 14 hodin. V rámci Evropského dne melanomu si mohou zájemci nechat preventivně zkontrolovat znaménka.