Smrtelná srážka motorkáře s autem na Bruntálsku

Foto/raš

BRUNTÁLSKO – Úmrtí jedenapadesátiletého motocyklisty poznamenalo v těchto dnech poklidnou obec Horní Václavov na Bruntálsku. Víkendový podvečer 11. září se zde nesl ve znamení sirén a na místo vyrazil i vrtulník.

K vážné nehodě došlo na silnici poblíž obce Horní Václavov u Bruntálu. “Hlášení dostali zdravotničtí záchranáři na lince po půl šesté večer. Na místo události vyjely týmy rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci, vzlétl také vrtulník LZS,” popisuje za záchranáře jejich mluvčí, Lukáš Humpl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jednapadesátiletý motocyklista zůstal po nehodě zaklíněn pod automobilem a po vyproštění nejevil známky života. Záchranáři zahájili rozšířenou resuscitaci, v níž pokračovali i po naložení pacienta do sanitního vozidla.

“Muž utrpěl mnohočetná poranění, která byla smrtelná, a zasahující lékařka musela nakonec konstatovat smrt,” dodal Humpl s tím, že  vrtulník byl ještě během letu k nehodě odvolán a vrátil se na svou ostravskou základnu.