Už podruhé v tomto roce můžete získat ochrannou známku JESENÍKY originální produkt®

Certifikační komise

JESENÍKY – Podruhé a naposledy v roce 2021 je možné získat značku JESENÍKY originální produkt®. Značka přináší vašim výrobkům konkurenční výhodu, zviditelnění, ale také možnost snáz dosáhnout na dotační příspěvky. Po více než deseti letech existence nese tuto ochrannou známku na osm desítek výrobků napříč Jeseníky od Malé Moravy až po Osoblažsko.

Příjem žádostí bude probíhat do 30. září. Další příležitost pro získání značky se naskytne až v příštím roce. „V jarním kole jsme certifikovali 11 nových produktů, což je opravdu hodně. Pro velký zájem jsme se rozhodli vyhlásit výzvu k přijímání žádostí i na podzim,“ objasnila koordinátorka ochranné známky pro výrobky JESENÍKY originální produkt® Barbora Haušková. Ochrannou známku mohou získat tradiční produkty, které jsou vyráběny v regionu s vysokou mírou duševní či řemeslné práce. Komise také hodnotí podíl místních surovin použitých pro vznik výrobků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Výrobcům na druhou stranu přináší značka v rámci regionu konkurenční výhodu, zviditelnění, ale také možnost snáz dosáhnout na dotační příspěvky například na vybavení výrobny, na nové stroje a podobně. „Jde ale především o ucelenou filozofii – sounáležet s regionem a dát najevo, že zde vznikají užitečné, kvalitní, chutné i krásné produkty,“ dodala Haušková.

Regionální značení v tuzemsku zastřešuje Asociace regionálních značek, pod kterou v současné době spadá třicet ochranných známek garantujících původ a kvalitu. Veškeré kontakty a informace se nacházejí na tomto webu.