Krajský úřad MSK doplnil svůj vozový park o ekologicky šetrnější CNG vozy

Foto/MSK

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Dlouhodobá tendence kráčet ekologickým směrem vedla Krajský úřad Moravskoslezského kraje k tomu, že ve chvíli, kdy bylo potřebné z vozového parku vyřadit 4 vozidla na benzínový pohon, pořídil úřad do vozového parku nová auta na CNG.

Čtyři nová vozidla, která zaměstnanci úřadu využívají k vyřizování pracovních povinností, jsou šetrnější k životnímu prostředí. Kraj je nakoupil částečně s dotací Státního fondu životního prostředí. Za vozidla Škoda Octavia kombi 1.5 G-Tec s pohonem na CNG, zaplatil kraj něco mále před 2 milionu korun. Dotace SFŽP činila 50 tisíc korun na jedno auto.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ekologicky šetrnější škodovky nahradily vyřazená vozidla s benzínovými motory. Kromě pozitivního přínosu pro životní prostředí budou mít auta i ekonomický efekt. Jejich provoz je totiž o korunu na kilometr levnější, než u srovnatelných vozidel s konvenčním pohonem,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Krajský úřad v současnosti provozuje dvacítku vozidel na CNG. Zaměstnanci za svými pracovními povinnosti už jezdí také dvěma elektromobily. Doporučení nahrazovat auta na konvenční pohon za CNG vozy, doporučuje kraj dlouhodobě také všem svým příspěvkovým organizacím.