Občané, nyní můžete rozhodnout, co bude dál s věznicí

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Před rokem získala radnice od státu prostory bývalé věznice z 19. století, nyní přemýšlí, co s nimi. V úvahu připadají dva návrhy, veřejnost se k nim může vyjádřit pomocí ankety.

Veřejnost může pomoci městu s tím, jak naložit s prostory bývalé věznice. Radnice uvažuje o dvou návrzích. Jedním z nich je Nová Galerie Draka, druhým Dům technických dovedností a FabLab. Hlasování proběhne přes oficiální webové stránky města, vyjádřit svůj názor je možné až do neděle 17. října. Vítězný projekt by měl být realizován v rozpětí tří až pěti let, město by rádo získalo dotaci i z evropských fondů. „Chceme, aby objekt věznice sloužil co nejvíce lidem. Zároveň by měl být daný projekt schopen po uvedení do provozu získávat peníze z různých zdrojů, aby byl ideálně nezávislý na rozpočtu města,“ dodává místostarosta města Tomáš Eichler.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.