Pivoňkový pochod ve Zlivi podpoří Chelčický domov sv. Linharta

Chelčický domov sv. Linharta (zdroj chelcice.cz)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Pochod pro budoucnost pořádá v sobotu 18. září ve Zlivi na Českobudějovicku spolek Zliváci ve spolupráci s iniciativou Pivoňka. Výtěžek z dobrovolného startovného tohoto Pivoňkového pochodu poputuje do Chelčického domova sv. Linharta, které pečuje o lidi se sníženou soběstačností.

Pivoňkového pochodu se můžete zúčastnit již tuto sobotu. „Sejdeme se všichni u myslivecké chaty ve Zlivi. Ve čtrnáct hodin budou mít možnost zájemci nacvičit si správnou chůzi s nordic walking holemi. Přijede vyškolená instruktorka. V půl třetí odstartuje vlastní pochod. Půjde se ke Kubatovu pomníku. Trasa je dlouhá zhruba šest kilometrů. Lidé ji budou moci zdolat buď hromadně, nebo individuálně,“ uvedl Václav Škopek ze spolku Zliváci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V sedmnáct hodin se uskuteční slavnostní vyhlášení a slosování o ceny a o půl hodiny později začnou hrát kytary k tanci i poslechu. „Startovné je dobrovolné a poputuje na dobročinné účely pro Chelčický domov sv. Linharta. Podpořit domov mohou lidé také nákupem výrobků klientů před startem pochodu. Takže přijďte rozhýbat vaše tělo na zdravém vzduchu a ještě k tomu podpořit budoucnost tohoto tolik potřebného domova,“ sdělila Pavla Pivoňková Vaňková, zakladatelka iniciativy Pivoňka. Ta se věnuje zejména pomoci jihočeským rodinám, ale jedním z témat je i pohyb na čerstvém vzduchu.

Pivoňkový pochod pro budoucnost

Sobota 18. září v 14:00 hodin – u myslivecké chaty ve Zlivi

Program:

14:00 Trénink správné chůze s nordic walking holemi a s instruktorkou

14:30 Pochod ke Kubatovu pomníku – trasa dlouhá cca 6 km

17:00 Slavnostní vyhlášení a slosování o ceny

17:30 Kytary k tanci a poslechu

Po celé odpoledne zábavný program pro děti a před startem možnost zakoupení výrobků klientů Chelčického domova sv. Linharta.