Poslední jízdu Rožnovského parního léta vám zpestří četníci v uniformách

Velký Býček. Zdroj: město Rožnov

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – V sobotu 18. září vyvrcholí oblíbená akce Rožnovské parní léto poslední jízdou Velkého Býčka alias Tuláka. Ten vás zaveze z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm, kde můžete rovnou naskočit na další zajímavou podívanou, a to finiš Běhu rodným krajem Emila Zátopka.

Město ve spolupráci s Českými drahami připravilo pro nadšence do vlaků sérii jízd parní lokomotivou. Poslední jízda se uskuteční tuto sobotu za přítomnosti četníků v uniformách z První republiky. Po příjezdu do Rožnova můžete zhlédnout půlmaraton, který startuje v Kopřivnici a finišuje ve Valašském muzeu v přírodě. Pro zájemce je připraven bohatý kulturní program. Pokud vás zajímají spíše krásy Valašska, můžete si zajít na Jurkovičovu rozhlednu, kterou je vidět přímo z Masarykova náměstí a jste u ní za 45 minut chůze.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Parní vlak z Valašského Meziříčí odjíždí v 9:50 a 13:10 hodin, zpět z Rožnova odjíždí 11:12 a 15:34. Jízdenky je možné koupit v předprodeji na pokladnách Českých drah, zbývající lístky se budou prodávat v den konání akce na místě. Cena jízdného je 80 korun, snížené jízdné 40 korun, děti do 6 let mají svezení zdarma.