Radim Holiš rezignoval na funkci starosty, Rožnov teď vede Jiří Pavlica

Jiří Pavlica (vlevo) a Radim Holiš. Foto: město Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Dosavadní starosta Rožnova pod Radhoštěm a zároveň hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) rezignoval na funkci starosty města. Zastupitelé následně přijali jeho návrh a potvrdili Jiřího Pavlicu (ANO) do čela Rožnova.

Pro zvolení Jiřího Pavlici se po dlouhé debatě vyslovilo 11 z 20 přítomných zastupitelů. „Chtěl bych poděkovat kolegům za podporu při rozhodování, zda pozici starosty přijmout či ne. Jsem připraven tuto odpovědnost převzít a nabízím své zkušenosti, odbornost a chuť pracovat pro město. Zároveň si přeji, aby se nám povedlo zrealizovat co nejvíce z připravovaných projektů,“ doufá nový starosta Jiří Pavlica.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ke dni 14. září rezignoval na funkci místostarosty Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci) a radní Martin Drápal (Nezávislí Rožnováci). Ve vedení města nadále zůstává místostarostka Kristýna Kosová (Zdravý Rožnov) a místostarosta Jiří Melcher (ANO). Změna nenastala ani v současné menšinové koalici ve složení hnutí ANO a Sdružení nezávislých kandidátů Zdravý Rožnov.

„Chtěl bych radě města, která bude schválená, popřát hodně sil a odvahy rozhodovat. Chci poděkovat všem lidem, kteří mi na mé cestě pomáhali, podporovali mě, byli mi oporou, ale také mě toho hodně naučili. Měl jsem skvělý tým lidí. Zkušenosti, které jsem zde získal, uplatním dále a jako hejtman Zlínského kraje budu město Rožnov pod Radhoštěm podporovat. Z Rožnova neodcházím,“ vzkázal Radim Holiš.

Foto: město Rožnov pod Radhoštěm