Šofér Mercedesu Benz řídil s téměř 3,5 promile, při své jízdě naboural několik aut

foto: Policie ČR

RYCHNOVSKO – Toto úterý se devětačtyřicetiletý muž snažil odjet od hřbitova v Rychnově nad Kněžnou. Svoje vozidlo řidič naprosto neovládal, a tak putoval nejen do škarpy, ale také naboural do několika aut i reklamního poutače. Teď má policistům co vysvětlovat.

Jízda podnapilého šoféra měla zajímavý děj, při vyjíždění ze hřbitova nejprve skončil ve škarpě. Z ní mu pomohl kolem projíždějící řidič s vozidlem Suzuki Swift, hned poté však opět řidič mercedesu nezvládl řízení a jak do vozidla Suzuki tak i jeho řidiče zezadu najel. „Následně se rozhodl z místa nehody ujet, a přitom poškodil ještě pravý bok stojícího vozidla. Cestou narazil do reklamního poutače, a když přijížděl ke křižovatce, narazil do před ním stojícího vozidla Fiat Scudo, které posunul do prostoru křižovatky,“ říká policejní mluvčí Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K další nehodě už naštěstí nedošlo. Šofér mercedesu se však opět snažil ujet. Na místo přivolaná hlídka policistů podrobila muže dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a ta ukázala pozitivní výsledek 3,45 promile. Muži nyní hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky až 3 roky za mřížemi.