Středočeští policisté vyrazili za nejmenšími školáky na přechody pro chodce!

Foto: Policie ČR

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Již tradičně se první školní týden vydali policisté na přechody pro chodce, aby se zde potkali s žáky nižších ročníků a vysvětlili jim pravidla bezpečného přecházení a základy chování v silničním provozu vůbec.

Do akce se v rámci Středočeského kraje zapojilo 250 policistů na téměř 200 přechodech pro chodce. Potom následovaly série přednášek přímo ve školách napříč celým krajem.

Projekt “Zebra se za Tebe nerozhlédne” je dlouholetý preventivní projekt Policie České republiky, který cílí na děti 1. stupně základních škol a jejich bezpečí. Informace jsou dětem předávány přímo v silničním provozu – u přechodů pro chodce i na následných tematických besedách.

Před dvěma lety byl projekt rozšířen o pracovní sešit zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí. Právě s těmito sešity policisté děti ve školách navštívili a předali je, aby s nimi učitelé mohli dál s dětmi pracovat.

Foto: Policie ČR

Na děti čeká každý týden jedno téma navazující na aktuální roční období a s ním spojená úskalí (nejen) v dopravě. Děti se při práci se sešitem prostřednictvím různých úkolů, které podporují kreativitu a ověřují znalosti z českého jazyka a matematiky i všeobecné vědomosti, hravou formou dozví nebo si zopakují, jak se pohybovat v provozu bezpečně v roli chodce, cyklisty, cestujícího v MHD či spolujezdce. Úkoly a tématy provede malé čtenáře oblíbená Zebra, která s inovací projektu získala novou podobu.

Od září 2021 kreslená Zebra ožila v podobě krátkých zábavných videí, která tematicky navazují na pracovní sešit. Videa jsou dostupná na policejním Youtube kanálu. Více o projektu zde.