V Domažlicích bude bezpečněji! Přechody pro chodce tam prozáří LED svítidla

Ilustrační fotografie

DOMAŽLICE – V Domažlicích se chystá realizace osvětlení na celkem čtyřech frekventovaných přechodech pro chodce. Díky dodatečným LED svítidlům se budou chodci, a to zejména žáci přilehlé základní školy a jejich rodiče, cítit bezpečněji.

Zasloužil se o to projekt Bezpečnostní osvětlení přechodů pro chodce v Domažlicích, který získal podporu Plzeňského kraje. Osvětlení čtyř přechodů bude realizováno i díky dotaci z programu Podpora obcí Plzeňského kraje při zajišťování bezpečnosti 2021. ,,Jedná se o tři přechody na křižovatce u základní školy Komenského 17 a další v Havlíčkově ulici u lávky pod Brankou,” zmínil místostarosta Radek Wiesner s tím, že právě lávka pro pěší se dočká i celkové rekonstrukce, na kterou je již připravený projekt. Vyřeší stávající nevhodné vyústění přímo do silnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Celkový předpokládaný rozpočet na realizaci přechodů, je 1,29 mil. Kč včetně DPH. Poskytnutí dotace bylo schváleno Zastupitelstvem Plzeňského kraje v polovině června, a to ve výši 646 481 Kč (50 % předpokládaných nákladů).