V Koryčanech došlo k výbuchu plynu v rodinném domě, dva hasiči zahynuli

Zdroj: HZS Zlín. kraj

HODONÍN, KROMĚŘÍŽ  – V Koryčanech na Kroměřížsku došlo ve středu po poledni k výbuchu plynu v domě na Masarykově ulici, kudy vede silnice mezi Kroměříží a Kyjovem. Na místě jsou zranění hasiči. Bohužel při zásahu zemřeli dva dobrovolní hasiči a dva jsou těžce zranění.

Při výbuchu plynu v Koryčanech na Kroměřížsku zemřeli dva zasahující dobrovolní hasiči. „Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast všem jejich blízkým. Další dva hasiči a dva obyvatelé domu byli zraněni. Přeji jim brzké uzdravení,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček. Dva další těžce zranění hasiči ze stejné jednotky Sboru dobrovolných hasičů Koryčany byli dopraveni vrtulníkem do nemocnice a hospitalizováni. Zranění utrpěly také dvě civilní osoby, které se pohybovaly v místě výbuchu. Do Masarykovy ulice vyjížděli původně dobrovolní hasiči k nahlášenému úniku plynu. Během jejich zásahu došlo ke dvěma výbuchům. Rychle přijeli také hasiči z Jihomoravského kraje a Zlínského kraje, Záchranný útvar HZS a vrtulník letecké služby policie z brněnské základny s leteckými záchranáři. Na místo události přijel také generální ředitel hasičů. Z Moravskoslezského kraje přijel USAR tým se dvěma vozy, technický kontejner Paratech s prostředky pro stabilizaci narušených budov a kontejner s výdřevou ke stabilizaci. „Policisté řídí a odklání dopravu, pomoc poskytují policejní krizoví interventi. U události je 16 jednotek, dva kynologové prohledávají sutiny, napsali hasiči na webu Požáry.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.