V Tyršově sadu vznikne nové veřejné WC, bude zdarma

Ilustrační foto

BRNO – Mezi ulicemi Kounicovou, Smetanovou a Botanickou vznikne v příštím roce veřejná toaleta. Město na projektovou dokumentaci přispěje částkou 206 tisíc korun a na samotnou realizaci 3,4 milionů korun.

V dubnu se rozhodlo o vybudování veřejného záchodu, v květnu vznikl materiál a do srpna se k němu vyjadřovaly odbory Magistrátu města Brna, městská část Brno-střed a Brněnské vodárny a kanalizace. „Záměr prošel důkladným připomínkovacím řízením, odbory neměly námitky a souhlasila s ním i rada městské části. Potvrdilo se umístění toalet v sousedství hlavní kancelářské budovy správce parku, jímž je Veřejná zeleň města Brna,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. Veřejné WC bude dostupné v otevíracích hodinách parku a jeho užití bude bezplatné. Toalety vybuduje a bude provozovat Veřejné zeleň města Brna, projektová dokumentace bude hotová do konce roku a v tom příštím by se mohlo začít s realizací.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.