VIDEO: Hledá se mladý muž, který obtěžoval ženu v metru

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policisté pátrají po mladém hubeném muži, který znásilnil ženu v metru. Jiná žena ho odtrhla a ve stanici vystrčila ze soupravy. Pokud podezřelého muže poznáváte, kontaktujte prosím policii. Hledají se i svědci události.

Neznámý útočník dne šestého září, krátce před čtrnáctou hodinou, sexuálně napadl jednu cestující přímo ve vagonu metra linky B,“ informoval policejní mluvčí Richard Hrdina. Mezi stanicemi Národní třída a Můstek k ženě přistoupil a požádal ji, zda si může sáhnout na její hýždě. Mladík žádost vysvětlil sázkou s kamarády. To žena striktně odmítla. Muže to však neodradilo, silně se na ženu přitiskl, vyhrnul jí šaty a třel se o ní rozkrokem. Napodoboval přitom kopulační pohyby.

Napadená žena se sice bránila, ale sevření útočníka bylo příliš silné. Na pomoc ženě přispěchala jiná cestující, která mladíka odtrhla a na další stanici jej vystrčila ze soupravy metra. Kriminalisté během vyšetřování tohoto případu zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž dobře zachycen. „Jedná se o mladého muže, hubené postavy, tmavých vlasů, střižených nad obočí a nasazené měl dioptrické brýle s černými obroučkami,“ upřesnil mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V době útoku měl mladík na sobě žlutou mikinu, modré kalhoty a na zádech měl černý batoh. Pokud muže poznáváte nebo víte, kde by se mohl nacházet, kontaktujte prosím policii prostřednictvím linky 158. Policisté také žádají svědky incidentu a ženu, která napadené pomohla, aby se přihlásili. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Video, které policisté zajistili je ke stažení na tomto odkazu.