Výbuch v rodinném domě v Koryčanech stál život dva dobrovolné hasiče

Foto: HZS Zlínského kraje

KORYČANY – Při dnešním zásahu u narušeníplynového potrubí došlo v rodinném domě k explozi, která si vyžádala životy dvou dobrovolných hasičů. Zraněni byli další čtyři lidé. Odklízení trosek bude probíhat ještě do nočních hodin.

Dobrovolná jednotka hasičů z Koryčan a vyjela ve 12.36 spolu s profesionály z Morkovic-Slížan a Kroměříže k hlášenému narušení plynového potrubí v rodinném domě v Koryčanech. „V době příjezdu dobrovolné jednotky došlo k výbuchu, při kterém byli zraněni 4 hasiči a 2 civilní osoby. Jeden z hasičů utrpěl vážná zranění, kterým i přes veškerou snahu zasahujících kolegu na místě podlehl,“ oznámila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo dorazily další jednotky, které začaly s odklízením sutin, protože se další z hasičů měl nacházet pod troskami domu. „Velitel zásahu si na místo povolala psy vycvičené pro vyhledávání v sutinách, dále ostravské kolegy zařazené do USAR týmu, speciální techniku z Jihomoravského kraje a kolegy ze Záchranného útvaru HZS ČR se speciální těžkou technikou. Po usilovném odklízení byl nalezen dobrovolný hasič, ale již bez známek života,“ sdělila Javoříková.

Na místě zůstali profesionální hasiči z Kroměříže a ze Zlína, USAR tým a zááchranný útvar, kteří postupně rozebírají trosky domu pomocí pásového rypadla z Hlučína a další techniky, aby vyloučili, že se v sutinách nachází další osoba. Trosky se dostaly až do vzdálenosti 50 metrů od budovy. „Lze předpokládat, že likvidační práce budou probíhat do pozdních nočních hodin. Okolnosti výbuchu jsou v šetření vyšetřovatele hasičů a Policie ČR,“ dodala Lucie Javoříková.

„Jakmile likvidační práce skončí a zhorší se světelné podmínky, objekt zabezpečíme a budeme jej střežit celou noc. Ráno se sem opět vrátí kriminalisté a budou pokračovat v ohledávání místa činu a ve vyšetřování,“ ujistila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje