Za čtyři dny došlo v Jeseníkách ke čtyřem těžkým pádům z kola. Mladé slečně šlo o život

foto Horská služba Jeseníky

JESENÍKY – I na horách panuje v těchto dnech krásné počasí, takže ve všech horských oblastech v Jeseníkách je plno návštěvníků, zejména milovníků horské cyklistiky. Mezi sobotu 11. září a dopolednem v úterý 14. září tak musel čtyřikrát letět záchranářský vrtulník do Jeseníků k případům vážně zraněných cyklistů.

Čtyřikrát musel mezi sobotou a úterním dopolednem letět vrtulník do Jeseníků k případům vážně poraněných cyklistů, které ošetřovala Horská služba. Ve dvou případech se jednalo o zranění, utrpěné po pádu během jízdy v Trial parcích. „Další dva úrazy se staly na běžných cyklostezkách, ale i zde šlo o těžká zranění. Bohužel dva ze čtyř zraněných byly děti ve věku dvanáct a třináct let. Jedno z nich, dívka, dokonce utrpělo zranění, která vážně ohrožovala její život,“ komentoval dění v horách Tomáš Skokan, sloužící dispečer Horské služby Jeseníky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ve všech horských oblastech je v aktuálně panujícím krásném počasí velké množství návštěvníků, zejména pak právě milovníků horské cyklistiky. „Ke každému zásahu došlo v jiné lokalitě. Ke zraněným tak vyjížděli naši záchranáři na Karlově, Dolní Moravě, Rabštejně a Koutech nad Desnou. Tak se stalo, že krajské dispečinky linky 155 k nám posléze vyslaly vrtulníky Leteckých záchranných služeb z krajů Moravskoslezského, Olomouckého i Hradeckého,“ doplnil Tomáš Skokan.

Všichni zranění cyklisté měli naštěstí ochranné přilby, i tak je na místě připomenout, že právě pro cyklotrialy i horské cyklostezky je jejich nošení sice nepovinné, ale nezbytné. „I zdánlivě lehký pád z kola může pro jezdce skončit velice těžkým zraněním a v případě zvlášť nepříznivých okolností i smrtí. Stejně tak upozorňujeme na přílišné riskování při sjezdech a nerespektování vlastních sil a dovedností,“ důrazně na uživatele horských kol apeluje Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky