Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice dostalo od Kapky naděje vybavení téměř za milion

Foto: Uherskohradišťská nemocnice

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Přístroje, vybavení a nejrůznější pomůcky oficiálně vstoupily do služeb Uherskohradišťské nemocnice, kde se budou starat o zdraví nejmenších pacientů. Milionový dárek včera symbolicky předala zakladatelka a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, Vendula Pizingerová, a ředitel nadace Jan Fischer.

Na dětské a novorozenecké oddělení přibyly díky štědrým nadačním příspěvkům infuzní pumpy, kojenecké váhy, pulsní oxymetry, odsávačky, ale i testy pro psychodiagnostiku, respirační roušky či inovativní resuscitační sada pro stabilizaci novorozenců ihned po porodu. Součástí daru byly také lineární dávkovače, na jejichž nákupu se finančně podílela společnost Jablotron Security, která patří mezi dlouhodobé podporovatele Kapky naděje.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Štědrost daru osobně ocenil ředitel nemocnice Petr Sládek. „Díky pravidelné pomoci od Nadačního fondu Kapka naděje se nám daří neustále zlepšovat péči a zvyšovat komfort našich nejmenších pacientů. Nadace naší nemocnici velmi pomohla i v náročném období pandemie, kdy nám bez váhání poskytla respirační roušky. Moc si této spolupráce vážíme a všem lidem v nadaci patří za jejich práci velké poděkování,“ sdělil ředitel.

Foto: Uherskohradišťská nemocnice