Policisté dopadli recidivistu, který kradl ve Žďáře. Z domu a garáží odnesl věci za tři sta tisíc

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Žďárským kriminalistům se podařilo objasnit krádeže, které letos v létě potrápily obyvatele bytového domu ve Žďáře nad Sázavou. Čtyřiatřicetiletý muž byl obviněn ze dvou trestných činů a hrozí mu až pět let za mřížemi.

Ke krádežím docházelo opakovaně od poloviny letošního roku. „Muž nejméně ve čtyřech případech vnikl do vnitřních prostorů bytového domu ve Žďáru nad Sázavou. Z prostorů chodby odcizil obuv a dále v garáži se vloupal do zaparkovaného vozidla, odkud odcizil mimo jiné sluneční brýle, bezdrátová sluchátka, zámek na motorku, lovecký nůž a notebook. Z dalších prostorů garážového stání odcizil příslušenství k CNC strojům a nářadí,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Způsobená škoda byla vyčíslena na 350 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Kriminalisté zjistili, že krádeže má na svědomí muž ze Žďárska s pestrou kriminální minulostí. Přestože byl už několikrát odsouzen, opakovaně sklouzával na šikmou plochu, naposledy letos v červnu mu byl uložen trest obecně prospěšných prací. A aby toho nebylo málo, před pár měsíci jej policisté zadrželi za řízení pod vlivem drog.

„Čtyřiatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za spáchání uvedené trestné činnosti mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality Radek Uhlíř. Případ kriminalisté nadále vyšetřují.