SOŠ a SOU Kladno je po rekonstrukci jedna z nejmoderněji vybavených škol ve Středočeském kraji

KLADNO – Krajská SOŠ a SOU Kladno, Dubská se po rekonstrukci opět otvírá studentům. Mohou se těšit na opravené budovy školy a plně zmodernizovanou infrastrukturu pro výuku technických oborů. Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly více než 120 milionů korun.

„Středočeský kraj vlastní mnoho školních objektů a drtivá většina z nich pochází z minulého století. Některé jsou historické, některé vznikly v sedmdesátých letech, kdy kvalita staveb nebyla zrovna nejlepší. Není snadné udržovat tak rozsáhlý majetek, a proto mám radost, že se podařilo dostat další krajskou školu na úroveň 21. století. Jsem rád, že se za podpory Středočeského kraje podařilo zlepšit nejen vzhled budov, ale i snížit jejich energetickou náročnost,“ uvedl radní pro oblast investic, majetku a veřejných zakázek Libor Lesák (ODS).

„Jsem moc rád, že se podařilo zajistit financování tak rozsáhlé modernizace naší krajské školy. SOŠ a SOU Kladno, Dubská prošla výraznou proměnou, která ji teď řadí mezi nejmoderněji vybavené školy v celém kraji. Věřím, že to přispěje k většímu zájmu o obory, které škola nabízí, včetně unikátního oboru Požární ochrana,“ uvedl krajský radní pro vzdělávání a sport Milan Vácha (STAN).

Modernizace přišla celkem na více než 120 milionů korun, které z velké části zaplatila Evropská unie.