Větší bezpečnost v Brně: město nechá zmodernizovat kamery, někde přibydou nové

Ilustrační foto

BRNO – Radní schválili zřízení kamerového systému na celkem pěti místech a modernizaci na dalších dvou. Nové kamery vzniknou na tramvajové zastávce Bieblova a v Řečkovicích, úprav se dočkají systémy v městských částech Brno-střed, Brno-sever a v Denisových sadech.

„Modernizace částí kamerových systémů na území Brna-severu a Brna-středu a v oblasti Denisových sadů je nutná. Stávající kamery jsou zde už technologicky zastaralé, protože využívají analogovou technologii,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. Dojde však pouze k úpravě kamer, nikoli k rozšíření monitorovaného území. V plánu je také vybudování dvou nových kamer, a to na zastávce Bieblova a v přilehlém podchodu, další tři budou na konečné stanici tramvaje v Řečkovicích a rovněž v podchodu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Rekonstrukce v Denisových sadech vyjde na 3,3 milionu korun, modernizace kamerových bodů na území Brna-severu bude stát 3,5 milionu. Výběrové řízení bude vypsáno v nejbližších dnech. Práce v Řečkovicích ukrojí z rozpočtu 2,5 milionu a výběrové řízení právě probíhá. Kamerové body na Generála Píky jsou v projektové přípravě a cena by neměla překročit 2,3 milionu. Všechny akce by měly být hotové do konce tohoto roku.