Hasiči zasahovali u pěti dopravních nehod. Bylo zapotřebí i záchranářů

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Převrácené osobní auto na střeše, havarované vozidlo ležící na boku kousek od rodinného domu, převrácený traktor na bok, nebo utržená krajnice pod náklaďákem. I takové byly zásahy profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek během včerejšího dne.

Na Hradecku došlo k jedné dopravní nehodě. Krátce před sedmou hodinou večerní bouralo osobní auto, v Nechanicích na silnici č. 324, mezi částí Lubno a Dolním Přímem. Vozidlo zůstalo převrácené na střeše. Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka Nechanice zabezpečily místo zásahu. Při nehodě se zranila jedna osoba, která potřebovala péči záchranářů. Po policejním zadokumentování situace, dobrovolní hasiči převrátili auto zpět na kola a pro jistotu u něj odpojili autobaterii.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na Náchodsku došlo ke třem bouračkám. Osobní auto havarovalo, v Adršpachu v části Horní Adršpach, krátce před půl sedmou ranní a zůstalo převrácené na bok na silnici. Trutnovští profesionální hasiči zajistili místo události. Poté zkontrolovali, jestli nedochází k úniku pohonných hmot a převrátili auto zpět na kola. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil.

V Polici nad Metují v části Pěkov skončilo několik minut před jedenáctou hodinou dopoledne osobní auto mimo silnici, převrácené na bok kousek od rodinného domu. Hasiči stabilizovali vozidlo, a kontaktovali správu silnic, protože při nehodě bylo poškozeno dopravní značení. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Hasiči mohli do policejním zadokumentování auto odstranit.

Před osmou hodinou večerní ve Vysoké Srbské havaroval traktor, který se převrátil na bok. Náchodští profesionální hasiči zajištovali drobný únik pohonných hmot do nádoby. Poté se jim podařilo traktor postavit zpět na kola. Při havárii se naštěstí nikdo nezranil.

Na Rychnovsku došlo k jedné dopravní nehodě. Do Doudleb nad Orlicí do části Vyhnánov, musely krátce před druhou hodinou odpolední přispěchat tři hasičské jednotky. Zde se měla pod náklaďákem utrhnou krajnice, a proto skončil převrácený na bok v poli s částečně vysypaným štěrkem, který převážel. Při bouračce se poškodila nádrž a do pole i na silnici unikla nafta. Hasiči zabezpečili místo události a také odházeli část štěrku, aby mohl být náklaďák vyproštěn. Během vyprošťování byla silnice zcela uzavřena. O tom, že došlo k úniku nafty byli informováni zástupci orgánů ochrany přírody. „Na základě jejich rozhodnutí musí být část kontaminované půdy zlikvidována, hasiči zároveň umístili sorpční hady na blízkou strouhu, která je svedena do řeky Orlice,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Po páté hodině odpolední bylo vozidlo vyproštěno a poté se mohli hasiči postarat o úklid silnice. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Kostelce nad Orlicí a Doudleb nad Orlicí.