V neděli po Jihlavě historickými vozy a taky trolejbusem zdarma až na Bedřichov

Foto: DPMJ

JIHLAVA – Oslavit probíhající Evropský týden mobility mohou Jihlavané, ale i návštěvníci města v neděli 19. září populárními retrojízdami. Jihlavský dopravní podnik nabízí tento den navíc dopravu po celém městě zdarma.

V rámci Evropského týdne mobility, který probíhá od čtvrtku 16. září a do středy 22. září, se v Jihlavě koná řada akcí zaměřených na zdraví a pohyb, psali jsme o tom zde. Oslavy vyvrcholí v neděli 19. září, kdy se malí i velcí fanoušci starých vozů budou moci svézt historickými autobusy a trolejbusy.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V tento den se také otevře rekonstruovaná část trolejového vedení nad kruhovým objezdem na ulicích Havlíčkova a Pražská. Zájemci se tak budou moci poprvé projet parciálním trolejbusem na lince R3 po trase nově budované trolejbusové tratě na Bedřichov. A pro nejmenší cestující připravil dopravní podnik soutěž. Kdo odevzdá průvodčímu retro linky básničku s tématem MHD, dostane odměnu.

Oblíbené retrojízdy mají letos podtitul „střídání generací“. Všichni zájemci se mohou projet po Jihlavě v historických vozech na lince R1 a lince R2.

Cestující se mohou svézt těmito historickými vozy:

Škoda 9Tr (zapůjčil DP Pardubice)

Škoda 14Tr (zapůjčilo ZHTA)

Škoda 24Tr (vlastník DPMJ)

Karosa ŠM 11 (zapůjčil DP Brno)

Karosa B 732 (zapůjčil DP Brno)

Karosa B 952E (vlastník DPMJ)