Vydejte se s dětmi po Cestě evoluce do Noci vědců!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Zajímá vás, kdy vznikla bouřka a jak by to vypadalo, kdybyste se pohybovali rychlostí světla? Chcete se podívat do nitra buňky v nadživotní velikosti, nebo vidět show s roboty Edison? Zvládnete uniknout virům? Vydejte se na Cestu evoluce, na jejímž konci vás pohltí Noc vědců!

Pro všechny, kteří se chtějí ponořit do tajů evoluce, připravili českobudějovičtí biologové unikátní stezku. Jedinečný airstreamový karavan se na českobudějovickém náměstí promění v buňku nadživotní velikosti a vy zde budete moci detailně prozkoumat, z čeho vznikl veškerý život. Cesta evoluce vás odtud povede lesoparkem Stromovka až do vědeckého kampusu v Branišovské ulici, který skýtá mnohá nebezpečná zákoutí. Všechny své psychické i fyzické síly budete potřebovat na zvládnutí únikové hry Unikneš virům včas?, na výstavě nahlédnete do tajemného světa chrostíků a zjistíte, co všechno se může stát za biliontinu sekundy!

Vyberte si z bohatého programu Noci vědců, která začíná 24. září v 16 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Zahrnuje i spoustu her, soutěží, kvízů a třeba i show s roboty Edison.