Zloděj dbal na osobní hygienu, z obchodu si odnesl zubní pasty za téměř dva tisíce

Ilustrační foto

BRNO – Zloděj si z drogerie v Králově Poli odnesl zubní pasty za 1800 korun, čehož si všiml svědek a nahlásil ho na linku 156. Strážníci se ho jali pronásledovat a nakonec zjistili, že se před časem dopustil dalších krádeží.

Zlodějíček rychle opustil nákupní centrum a dal se na útěk, za ním se vydala hlídka vyzbrojená jeho přesným popisem a směrem, kterým se vydal. Jakmile muž strážníky spatřil, naskočil do tramvaje, která měla cestu do Řečkovic. Muži zákona nasedli do služebního vozidla a na další zastávce jeho pokus utéct rychle překazili.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zloděj se přiznal k odcizení devíti zubních past v hodnotě bezmála tisíc osm set korun, které měl schované ve své tašce. Jelikož hrozilo, že by mohl znovu utéct, strážníci ho spoutali a odvezli zpět do drogerie, aby se zboží mohlo vrátit do oběhu. Muž u sebe neměl osobní doklady, jeho totožnost proto přijela ověřit republiková policie. „Ta zjistila, že byl v minulosti za majetkovou kriminalitu pravomocně odsouzen. Jako důvodně podezřelého z trestného činu si ho proto převzala a případem se bude nadále zabývat,“ dodává tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.