Zítra se rozezní sirény hasičských aut. Hasiči uctí památku zahynulých kolegů

foto Hasičský záchranný sbor ČR

OLOMOUCKÝ KRAJ – Profesionální hasiči v Olomouckém kraji se v neděli 19. září připojí ke svým kolegům v celé ČR, kteří uctí památku dvou dobrovolných hasičů, kteří zahynuli při výbuchu rodinného domu na Kroměřížsku. K uctění památky se přidá také řada jednotek sborů dobrovolných hasičů.

Zítra budou na všech budovách a stanicích profesionálních hasičů po celé zemi vyvěšeny černé vlajky. Budou symbolizovat smutek nad tragickou ztrátou jejich kolegů a vyjadřovat upřímnou soustrast rodinám a pozůstalým. V pravé poledne vyjede technika před hasičské stanice se zapnutými sirénami a jejich osádky nastoupí v zásahovém oděvu k uctění památky zesnulých hasičů minutou ticha. „K uctění památky se přidá také řada jednotek sborů dobrovolných hasičů,“ píše se na Twitteru Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Tragédie se stala 15. září, kdy při zásahu v Koryčanech na Kroměřížsku po výbuchu plynu v rodinném domě přišli o život dva dobrovolní hasiči, kteří se svou jednotkou dobrovolných hasičů Koryčany vyrazili na pomoc.