Auto začalo ve Zlíně hořet za jízdy, hasili ho strážníci

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Požár auta za jízdy patří k nejhorší noční můře řidiče. „V okamžiku, kdy motor náhle ztratí výkon, v kabině se rozline zápach spáleniny a zpod kapoty se vyvalí oblak kouře, zbývají na záchranu automobilu, posádky i přepravovaných věcí maximálně minuty,“ upozornil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Ve správný okamžik na správném místě se ocitla hlídka městské policie uplynulou sobotu odpoledne. „Když strážníci z Útvaru operativního zásahu projížděli čtvrthodinu před druhou k řešení jiné události po ulici Nábřeží, spatřili hořící osobní automobil. Hlídka Městské policie Zlín proto zastavila a k eliminaci požáru použila ruční hasicí přístroj, který měla s sebou ve vozidle. Vzápětí se na místo dostavila také městská jednotka profesionálních hasičů, kteří provedli dohašení a kontrolu termokamerou,“ vylíčil Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zároveň zdůraznil, jak užitečný může hasicí přístroj ve voze být. „Ačkoliv hasicí přístroj nepatří mezi povinnou výbavu osobních motorových vozidel, určitě se vyplatí mít jej pro podobné situace s sebou. Obzvláště přihlédneme-li ke skutečnosti, že se jedná o investici ve výši pouhých několikaset korun,“ uzavřel Janík.