Dotace umožní výstavbu výtahů v bytovkách

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Radnice podpořila vypsání dotací na rok 2022 ve výši tři miliony korun. Ty umožní výstavbu výtahů v bytových domech o čtyřech a pěti patrech.

V posledních letech město pracovalo na revitalizacích sídlišť, nyní nastal čas na zkvalitnění života obyvatel v bytových domech. Dotační program s názvem Mobilita počítá s dotací ve výši 3 miliony korun. Na radnici se totiž obraceli obyvatelé i zástupci SVJ s prosbou o výstavbu výtahů ve čtyř a pětipodlažních bytech. „S ohledem na stárnutí populace, ale také zajištění bezbariérovosti pro osoby se zdravotním postižením, po úrazech a v neposlední řadě i rodiny s malými dětmi, se dnes jeví výtah jako nezbytnost. V rámci rozpočtu na příští rok tak počítáme pro dotační program Mobilita s částkou tři miliony korun. Přímá dotace na výstavbu jednoho osobního výtahu v jednom vchodu bytového domu pak bude činit 200 tisíc,“ upřesnil starosta Robert Stržínek. Výstavba výtahu vyjde na částku dva miliony korun, kromě dotace od města bude možné získat také finance z programu Ministerstva pro místní rozvoj, a to ve výši až 50 % nákladů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.