Hasiči během víkendu likvidovali sedm požárů, podařilo se jim ochránit majetek za několik milionů korun

KRÁLOVÉHRADECKO – Požár, osobního auta, terasy u rodinného domu, nebo ve fotbalových šatnách. I takové byly zásahy profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek napříč Královéhradeckým krajem.

V Hradci Králové došlo v sobotu, krátce před třetí hodinou odpolední, k drobnému požáru v městských lesích na lesním hřbitově. Místo začalo hořet od zapálené svíčky. Oheň byl uhašen ještě před příjezdem místních profesionálních hasičů z centrální stanice. Jednotka pro jistotu ještě místo pořádně prolila vodou.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na Jičínsku došlo v neděli, pár minut před půl jedenáctou dopoledne, k požáru osobního auta v Hořicích, v části Březovice. „Vozidlo hořelo při příjezdu jednotky v prostoru přední části, plameny byly brzy zlikvidovány. Po uhašení odstavila jednotka auto mimo komunikaci,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. K požáru došlo kvůli technické závadě. Plameny napáchaly škodu za zhruba 100 tisíc korun. Na místě zasahovali hořičtí profesionální hasiči.

Na Náchodsku musely hasičské jednotky vyrážet ke třem požárům, všechny se přihodily v neděli. Krátce před půl desátou dopoledne, museli náchodští profesionální hasiči přispěchat k požáru do Červeného Kostelce, kde bylo potřeba dohasit malé ohniště v lese. Na místě zasahovala také místní dobrovolná jednotka.

Tři hasičské jednotky byly zapotřebí při požáru na terase u rodinného domu v Novém Městě nad Metují, ve Stavební ulici. K němu došlo krátce před desátou hodinou dopoledne. Plameny ohně byly rychle zlikvidovány a do domu se dostal jen kouř. Hasiči pomocí přetlakové ventilace zakouřené prostory odvětrali. K zahoření došlo kvůli nedbalosti, škoda kterou oheň napáchal byla vyčíslena na zhruba 50 tisíc korun, oproti tomu uchránili hasiči hodnoty za cca 3 miliony korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky, a dobrovolné jednotky z Nového Města nad Metují a Bohuslavic.

Na další místo musely opět tři jednotky. Tentokrát hořelo v šatnách na fotbalovém hřišti ve Stárkově, a to krátce před čtvrtou hodinou odpolední. Hasiči zjistili, že hoří fasáda ze strany fotbalových kabin. Oheň uhasila místní dobrovolná jednotka za pomocí hasicích přístrojů a kbelíků s vodou. „Místo bylo dále zkontrolováno i zevnitř objektu a pomocí termokamery. Příčinou vzniku události bylo zřejmě nedbalostní jednání,“ říká mluvčí hasičů. Požár způsobil škodu za zhruba 25 tisíc korun, jednotky ochránily hodnoty za zhruba milion korun. Na místě zasahovali mimo místní dobrovolné jednotky, také profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce. Dobrovolní hasiči z Náchoda drželi zálohu na vlastní zbrojnici.

Na Rychnovsku došlo ke dvěma požárům a oba se staly v sobotu. K požáru motoru osobního auta, přispěchali do Bačetína, krátce po půl osmé večerní profesionální hasiči z Dobrušky a také místní dobrovolná jednotky. Požár byl během několika minut zlikvidován. Hasiči zkontrolovali auto pomocí termokamery a odstavili ho mimo silnici, aby nepřekáželo. Jednotky se také musely postarat o uniklé provozní kapaliny. Požár, který vznikl kvůli technické závadě, způsobil škodu za zhruba 10 tisíc korun.

Do Pohoří museli, krátce před půl desátou večerní, přispěchat profesionální hasiči z Dobrušky, dobrovolní hasiči z Opočna a také místní dobrovolná jednotka. Bylo zapotřebí dohasit ohniště, které hořelo ohňostroji. Při události nevznikla žádná škoda na majetku.