Muž se dobýval do auta, o kterém tvrdil, že patří jemu. Přistihl ho jeho pravý majitel, strážník v civilu

BRNO – Na Lesné spatřil strážník ve svém osobním volnu muže, který se mu snažil vloupat do auta. Ten tvrdil, že je jeho, aniž by tušil, že mluví s pravým majitelem. Škoda na autě nevznikla, ze svého chování se bude zodpovídat správnímu orgánu.

Strážník procházel nedaleko svého osobního automobilu, když si všiml, že šedesátiletý muž lomcuje s klikou u dveří a bouchá do čelního skla a bočních oken. Zajímal se tedy, proč poškozuje cizí auto. Muž mu na to odvětil, že vozidlo patří jemu. Strážník se proto spojil s operačním střediskem městské policie a vyžádal si příjezd hlídky. Muži se poté prokázal služebním průkazem. Jakmile ho dotyčný uviděl, tak se chvatem dal na útěk, čemuž muž zákona v civilu zabránil a pozdržel ho až do příjezdu hlídky. Starší muž se však pokusil strážníka udeřit a ohnal se po něm rukou, ten proto využil donucovacích prostředků a přivolaná hlídka muže poté spoutala. „Škoda na vozidle se nepotvrdila a šedesátník se bude zodpovídat správnímu orgánu,“ dodává tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.