Nervy máte jen jedny, přijďte na dožínky duševní pohody!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Olomoucká charita se zapojila do celonárodní kampaně „Týdny pro duševní zdraví“ a srdečně zve veřejnost na akci „Dožínky duševní pohody“.  Akce se koná 21. září od 14:00 do 22:00 hodin na nádvoří a parkánové zahradě budovy s bohatou historií ve Wurmově ulici 7.

Návštěvníci se mohou těšit na bleší trh, ochutnávku bylinných čajů a kávy v dobročinné kavárně, koncert studentů Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci, arteterapii, ECO jarmark a promítání dokumentárních filmů. Akce je pojata v duchu propojení přírody a duševního zdraví.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Týdny pro duševní zdraví přibližují veřejnosti témata spojená s duševním zdravím a nemocí, zprostředkovávají zkušenosti lidí s duševním onemocněním, přinášejí informace o prevenci psychických onemocnění.

„Letos se pro nás stala inspirací naše společná práce a sdílení radosti ze sklizně v bylinkové a květinové zahrádce, o kterou se starají klienti Sociálně terapeutické dílny,“ přiblížila Miroslava Koutská, vedoucí Střediska psychosociální pomoci.

Charita Olomouc poskytuje lidem s duševním onemocněním ambulantní i terénní sociální služby. Týdny pro duševní zdraví jsou největší multižánrovou osvětovou kampaní v České republice, která je věnována duševnímu zdraví.

Cílem kampaně je přispět k toleranci a vnímání lidí s duševním onemocněním ve společnosti. Týdny začínají vždy 10. září a končí Světovým dnem pro duševní zdraví 10. října. Organizace, které poskytují sociální nebo zdravotní služby lidem s duševním onemocněním, se zapojují nejrůznějšími aktivitami pro veřejnost.