Opilý mladík bez řidičáku havaroval na Jihlavsku. Majitel auta o jeho vyjížďce neměl tušení

Ilustrační foto

JIHLAVA – Rychlá jízda v opilosti, a navíc řidičská nezkušenost stály za nedělní nehodou na Jihlavsku. Mladík, který dostal smyk a narazil do zábradlí, nyní čelí podezření ze dvou trestných činů. Škoda na vozidle, které navíc nebylo jeho, přesáhla sto tisíc korun.

Nehoda, při které měl mladý muž více štěstí než rozumu, se stala v neděli 19. září v Nových Domkách na Jihlavsku. „Řidič vozidla BMW při odbočování dostal vlivem nepřiměřené rychlosti smyk, který se mu nepodařilo zvládnout, a vyjel mimo vozovku, kde narazil do zábradlí,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Jako zázrakem se mladík při nehodě vůbec nezranil.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dechová zkouška mladého muže ukázala 1,72 promile alkoholu. Policisté dále zjistili, že mladík vůbec nemá udělaný řidičák, a kromě toho si klíče od auta vzal bez vědomí majitele vozu. Škoda na poničeném voze byla předběžně odhadnuta na 150 tisíc korun, další škoda vznikla poškozením zábradlí. Osmnáctiletý mladík je podezřelý z neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky.