Policisté zadrželi během necelých dvou týdnů v Uničově dva dealery pervitinu

Ilustrační foto

UNIČOV – Během necelých dvou týdnů zasahovali kriminalisté TOXI týmu z Olomouce hned dvakrát v Uničově. V obou případech jsou muži podezřelí z nelegální distribuce pervitinu a sami jsou také uživateli drogy. Oběma hrozí až pět let za mřížemi.

V pátek 17. září okolo osmé hodiny ranní zadrželi kriminalisté v ulicích Uničova 48letého muže. Ten si měl od května 2020 do začátku letošního září obstarávat pervitin a drogu poté distribuoval dalším lidem, a to na různých místech Uničova. I on sám je uživatelem drog, část z opatřené psychotropní látky využil i pro vlastní potřebu. „Den po svém zadržení si od kriminalistů vyslechl obvinění z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropnímu látkami a jedy. Obviněný muž je stíhán na svobodě,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. V případě prokázání viny a odsouzení může v krajním případě strávit až pět let za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Podobný případ se stal v pondělí 6. září. Kriminalisté zadrželi v ulicích Uničova 33letého muže, a to bezprostředně po distribuci pervitinu jednomu z odběratelů. „Ještě téhož dne provedli kriminalisté v místě současného bydliště zadrženého domovní prohlídku. Při ní zajistili několik stop úzce souvisejících s nelegální distribucí drog. Některé z nich odeslali na odborné pracoviště k provedení expertíz,“ informovala Vaňharová. Následující den si zadržený muž vyslechl obvinění ze stejného přečinu, jako v předchozím případě. Drogu si měl obstarávat od podzimu 2019 až do doby před svým zadržením. Distribuoval ji na různých místech Uničova a blízkého okolí a také jí sám užíval. V tomto případě je trestní stíhání vedeno ve vazbě a muži hrozí v krajním případě také až pět let za mřížemi.