Zatímco vybíral z bankomatu, nezabržděné auto mu odjelo. Jen těsně minulo 2 maminky!

Foto: Policie ČR

KLADNO – Často se stává, že řidiči při parkování svých vozidel špatně nebo vůbec nezajistí své vozy před nechtěným pohybem. To se také stalo ve čtvrtek krátce před polednem.

Na tísňovou linku kladenských strážníků v poledne oznámil muž, že od náměstí Svobody přes křižovatku do ulice Pod Zámkem projelo osobní vozidlo bez řidiče a zastavilo až o zábradlí u schodů do lokality Podprůhon. Cestou urazilo zrcátko jinému vozu.

Na místo ihned vyjela hlídka strážníků. Vozidlo skutečně našla zaparkované do zábradlí, o kousek dál stál řidič poškozeného vozidla. Po zhlédnutí kamerového záznamu strážníkům zatrnulo. Při samovolné jízdě auta v hustém provozu, který v poledne na nejrušnějším tahu městem je, mohlo dojít k tragédii.

Vozidlo samovolně odjelo od budovy České spořitelny na náměstí Svobody, v odbočovacím pruhu do ulice Kleinerova najelo na obrubník chodníku, od toho se odrazilo a pokračovalo dále křižovatkou na červenou a jako zázrakem projelo mezi vozidly. Jednomu z nich pouze urazilo zrcátko. Těsně na přechodu pro chodce však minulo dvě přecházející maminky s kočárky a zastavilo se až v ulici Pod Zámkem o zábradlí. Díky šťastné náhodě se vše obešlo bez zranění.

O chvilku později oznámil jiné hlídce na náměstí Svobody cizinec, že než si stihl vybrat peníze z bankomatu, tak mu neznámý pachatel odcizil osobní vozidlo. Podle popisu a uvedené registrační značky se zjistilo, že se jedná právě o auto, které samo ujelo.

Překvapeného muže doprovodili na místo, kde se vozidlo zastavilo a vysvětlili mu, že k žádné krádeži nedošlo. Muž ale nechal vozidlo nastartované, klíčky v zapalování a zřejmě špatně nebo vůbec nezajistil auto proti pohybu. Celou záležitost nyní vyřizuje Policie České republiky.