Hlídka měla obavu o zdraví ležícího muže, ten na ně na oplátku zaútočil

Ilustrační foto

BRNO – Pro dobrotu na žebrotu, tak by se dala vysvětlit situace, kdy strážníci objevili nehybně ležícího muže a chtěli zkontrolovat jeho stav. On se ale po nich ohnal a vyhrožoval, že je zbije.

Při kontrole Nádražní ulice si hlídka všimla nehybného muže ležícího na lavičce v přístřešku tramvajové zastávky. Z obavy o jeho zdraví se ho proto vydala zkontrolovat. Nejprve ho vyzvala k předložení osobních dokladů, což si muž ale vyložil jinak a začal ji velmi vulgárně urážet. Když chtěl odejít a strážník ho zadržel, ohnal se po něm pěstí. Jelikož jeho agrese stoupala, skončil raději v poutech. Ani poté se neuklidnil a hlídce vyhrožoval, že ji zmlátí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Kontaktovala nás mužova příbuzná, která potvrdila, že se jedná o pravidelného uživatele drog,“ popisuje tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková. Na místo dorazila sanitka a republiková policie. Zdravotníci po ošetření doporučili převoz na záchytnou stanici a policie po ověření osobních údajů neshledala spáchání trestného činu, podezřením ze dvou přestupků se tak bude zabývat správní orgán.