Požár střechy bytovky v Adamově: Několik obyvatel se musí dočasně vystěhovat

BLANSKO – V pondělí krátce před 17. hodinou byl ohlášen požár na střeše bytového domu v Adamově. Škody jdou do milionů. Několik obyvatel musí řešit náhradní ubytování.

Podle hlášení na operační středisko hasičů měl ze střechy vycházet černý dým. Hasiči po příjezdu zjistili, že se jedná o požár ukrytý ve střešní konstrukci bytového domu. Černý kouř prý jako první viděli dělníci, kteří na střeše pracovali. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu a povolal také jednotku ze stanice Brněnských výstav a veletrhů s vysokotlakým hasicím a řezacím zařízením COBRA. Toto zařízení umožňuje efektivně a bezpečně zdolávat požáry skryté v konstrukcích a obtížně přístupných prostorech. Hasiči museli vytvářet ve střeše otvory, aby se dostali k ohniskům požáru. V jejich vyhledávání pomohla také termo kamera. Během zásahu poskytli hasiči kyslíkovou terapii jednomu z dělníků, který se nadýchal před příjezdem hasičů kouře. Ošetřila ho posádka záchranné služby. „Nebyl ve vážném stavu,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krátce před půl sedmou se mohly některé jednotky vrátit na základny. Hašení požáru však stále pokračovalo. „Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu před devatenáctou hodinou. Vzhledem k tomu, že došlo k poškození několika bytů pod požárem, řešil řídící důstojník hasičů se starostou Adamova náhradní ubytování pro některé obyvatele domu. Obyvatelé však na noc zajištění náhradního ubytování od města nakonec nepožadovali,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Škodu odhadl vyšetřovatel předběžně na dva a půl milionu korun. Včasný zásahem hasiči zachránili majetek v hodnotě 40 milionů korun.